Proiect ROSE
Vremea
Conectare
Utilizator

Parolă



Încă nu eşti membru?
Înregistrează-te

Ţi-ai uitat parola?
Solicită una nouă
Facebook CTGM
Sondaj membri
Nu există sondaje definite.
Mesaje scurte
Trebuie să te conectezi
pentru a posta un mesaj.

Nu există mesaje postate.
O L I M P I C I

 

 

Rezultate concursuri regionale


Nr. crt.  

Denumire Concurs - CAER 

Numele și prenumele elevului 

Numele si prenume cadru didactic 

Premiul obținut 

1

Concurs regional de inventivitate și creativitate în știință și tehnologie „CICREST”,CAERI
nr. 24953/01.02.2024, poziția 876

BANCULEA MARIAN-ADRIAN

LUȚARU IULIA

2

2

Concurs regional de inventivitate și creativitate în știință și tehnologie „CICREST”,CAERI
nr. 24953/01.02.2024, poziția 876

PERA JASMINA-IOANA

LUȚARU IULIA

3

3

Concurs Scolar Interjudetean ”Școala Tuturor”

Trânca Gabriela Denisa

Bobic Loredana

1

4

Concurs Scolar Interjudetean ”Școala Tuturor”

Cîrloiu Nicoleta

Bobic Loredana

3

5

Concurs Scolar Interjudetean ”Școala Tuturor”

Boboc Alexandra

Bobic Loredana

MENȚIUNE

6

Concurs regional de inventivitate și creativitate în știință și tehnologie „CICREST”,CAERI
nr. 24953/01.02.2024, poziția 876

GRUIAN LUCIAN

VULPE CARMEN

2

7

Concurs regional de inventivitate și creativitate în știință și tehnologie „CICREST”,CAERI
nr. 24953/01.02.2024, poziția 876

PROHAP MARIA FLORINA

VULPE CARMEN

1

8

Concurs regional de inventivitate și creativitate în știință și tehnologie „CICREST”,CAERI
nr. 24953/01.02.2024, poziția 876

ARDELEAN ADRIANA

CRĂC ELENA

2

9

Concurs regional de inventivitate și creativitate în știință și tehnologie „CICREST”,CAERI
nr. 24953/01.02.2024, poziția 876

Ștefan Maria Ecaterina

Măgureanu Simona

Mențiune

10

Concurs regional de inventivitate și creativitate în știință și tehnologie „CICREST”,CAERI
nr. 24953/01.02.2024, poziția 876

Barbuti Mario - Andrei

Măgureanu Simona

3

11

Concurs regional de inventivitate și creativitate în știință și tehnologie „CICREST”,CAERI
nr. 24953/01.02.2024, poziția 876

Baranescu Denis-Iulian

Măgureanu Simona

Premiul special

 

 

 

Concurs Național "SOS-Producția de alimente"

 

 

Nr. Crt.

Numele și prenumele elevului 

Numele si prenume cadru didactic 

Premiul

  1.  

MĂXINEANU BIANCA GABRIELA

RADA LAVINIA

1

  1.  

GRUIAN LUCIAN DUMITRU

RADA LAVINIA

MENȚIUNE

ANDRIȚA MARIA ISAURA

RADA LAVINIA

1

  1.  

NICOLA CRISTIANA NICOLETA

RADA LAVINIA

1

  1.  

CÎRLOIU MĂDĂLINA-NICOLETA

LUȚARU IULIA

PARTICIPARE

  1.  

CERANU ALINA-ELENA

LUȚARU IULIA

PARTICIPARE

  1.  

LIZINSCHI CAROL-BOGDAN

LUȚARU IULIA

PARTICIPARE

  1.  

BANBA MĂDĂLINA

VULPE CARMEN

PREMIUL III

  1.  

FRĂȚILESCU BOGDAN

VULPE CARMEN

MENȚIUNE

10.   

BETEJ ANDREEA-MARIA

VULPE CARMEN

PARTICIPARE

11.   

ANDRIȚA MARIA-ISAURA

CRĂC ELENA

PARTICIPARE

12.   

CĂLIN DĂNUȚ GABRIEL

CRĂC ELENA

PARTICIPARE

13.   

SURUPĂCEANU-POPESCU DENISA-NICOLETA

CRĂC ELENA

PARTICIPARE

 

 

Concurs Național Științific

„Elemente de nutriție și siguranța alimentelor”

 

 

Nr. crt

Numele și prenumele elevului

Numele si prenume cadru didactic

Premiul obținut-faza nationala

1

ANDIȚA MARIA-ISAURA
FRĂȚILESCU BOGDAN-MARIAN
 PĂSĂRIN DARIA-ERICA

CRĂC ELENA

LUȚARU IULIA

1

 

 

Concurs Național Tehnic de Securitate și Sănătate în Muncă

"ȘTIU ȘI APLIC"-faza națională

 

 

Echipaj NICOLA CRISTIANA NICOLETA și 

MARIN ELENA LUCREȚIA-locul III

 

 

CONCURSUL INTERDISCIPLINAR GEOINFORMATICA

Etapa Națională

 

Secțiune Soft-Educațional

-Pospai Robert, Nițu Paul - mențiune

-Anuțoiu Andrei - mențiune

 

 

CONCURSUL „ISTORIE ȘI SOCIETATE ÎN DIMENSIUNE VIRTUALĂ

Etapa județeană

 
-Pipiași Matei - Locul 1

 

 

Concursului Național de Matematică Aplicată „Adolf Haimovici”

Etapa națională

 

- ⁠Vasile Nicolae Costoiu, clasa a XII-a la Colegiul Tehnic „General Gheorghe Magheru” Târgu Jiu, a obținut medalia de bronz (SSMR)

 

 

Olimpiada de Creativitate Științifică

-etapa județeană 2024-

   

      Rezulate obținute la Olimpiada de Creativitate Științifică-etapa județeană, echipa de la Magheru formată din Pipiași Matei și Arjoca Cătălina a obținut locul II

 

 

Concursului de chimie Petru Poni 

etapa națională 2024


      Rezultate obținute la etapa Națională a Concursului de chimie Petru Poni de elevii colegiului nostru:
       -Gabi Rostogolea-Mențiune specială
       -Denis Bărănescu-Mențiune specială

 

 

Rezultate Concurs Național de informatică și TIC „Dual PC”

faza națională

 

 

Nr. Crt.

Numele și prenumele elevului

Numele si prenume cadru didactic

Premiul obținut

faza nationala

1

PIPIAȘI MATEI

LUȚARU IULIA,
BUZERA MARIUS

2

2

GRAMA ELENA-ALISIA

LUȚARU IULIA,
BUZERA MARIUS

MENȚIUNE

3

CERANU ALINA-ELENA

LUȚARU IULIA,
BUZERA MARIUS

MENȚIUNE

 

 

Rezultate Olimpiada Națională

aria curriculară Tehnologii

2024

 

 

Industrie Alimentară:
      -Pustan Ștefan - Premiul I și Premiul special pentru cea mai bună lucrare practică
      -Olteanu Liviu - Premiul III
Protectia Mediului:
      -Puținelu Andreea - Mențiune

 

Rezultate Olimpiada Județeană

aria curriculară Tehnologii

2024

 

Nr. crt

Denumire Olimpiadă

Numele și prenumele elevului

Premiul obținut

1

Olimpiada Tehnologii - Protecția Mediului

GEANĂ MIHAI-ALEXANDRU

1

2

Olimpiada Tehnologii - Industrue alimentară

IOVAN GABRIEL-NICOLAE

2

3

Olimpiada Tehnologii - Industrue alimentară

ȚILIVEA DENISA-MARIA

3

4

Olimpiada Tehnologii - Industrue alimentară

CONDEL ELENA-MĂDĂLINA

MENȚIUNE

5

Olimpiada Tehnologii - Protecția Mediului

POPEANGĂ MARIA-ISABELA

3

6

Olimpiada Tehnologii - Protecția Mediului

TRUȘCĂ-BOLOVAN ANDREI-DENIS

2

7

Olimpiada Națională de Creativitate Științifică

PIPIAȘI MATEI, ARJOCA CĂTĂLINA-ANDREEA

2

8

Olimpiada Tehnologii - IndustrIe alimentară

JIGA DANIELA ELENA

2

9

Olimpiada Tehnologii - IndustrIe alimentară

VĂCARIU PETRUȚA BIANCA IONELA

3

 

 

 

Rezultate Olimpiada de informatică aplicată-2024

 

 

    Elevii calificați la Olimpiada de informatică aplicată-faza națională, secțiunea Calculatoare 9-10:

-Pipiași Matei

-Vasile Albert-Cristian

 

Rezultate Olimpiada de Tehnologia Informației

secțiunea TIC-2024

 

 

Nr. Crt.

Numele și prenumele elevului

Premiul obținut

1

BANCULEA MARIAN-ADRIAN

MENȚIUNE

2

ANUȚOIU ILIE-ANDREI

MENȚIUNE

3

RUJAN MIHAI-ALEXANDRU

MENȚIUNE

 

 

Rezultate Olimpiada Națională

aria curriculară Tehnologii

2022/2023

 

Nr. crt. Denumire Competiţie Naţională Premiul obținut Elev (i) Clasa Profesor (i)
1 Olimpiada Tehnologii, domeniul Protecția Mediului I Puținelu Andreea Mădălina XI Mocanu E., Uscătescu R., Grecu T., Dănăricu C.
2 Olimpiada Tehnologii, domeniul Protecția Mediului II Iordache Elena Ana Maria XI Mocanu E., Uscătescu R., Grecu T., Dănăricu C.
3 Olimpiada Tehnologii, domeniul Protecția Mediului III Pițian Andrei Adelin XI Mocanu E., Uscătescu R., Grecu T., Dănăricu C.
4 Olimpiada Tehnologii, domeniul Protecția Mediului II Giuroniu Ana Maria Raluca XII Mareși L., Grecu T., Linoiu C.
5 Olimpiada Tehnologii, domeniul Protecția Mediului mențiune Puținelu Andreea Mădălina XI Mocanu E., Uscătescu R., Grecu T., Dănăricu C.
6 Concursul Național de Chimie Petru Poni II Costoiu Nicolae XI Grecu Tatiana
7 Concursul Național de Chimie Petru Poni III Merfu Ana Maria Bianca XI Grecu Tatiana
8 Concursul Național de Chimie Petru Poni II Costoiu Nicolae XI Grecu Tatiana
9          
10 Olimpiada de Informatică Aplicată (AcadNet) I Vasile Albert IXD Buzera Marius
11 Olimpiada de Informatică Aplicată (AcadNet) Participare Vasile Albert IXD Buzera Marius
12 Olimpiada de Tehnologia Informației II Vasile Albert IXD Buzera Marius
13 Olimpiada de Tehnologia Informației mențiune Banculea Marian Adrian IXD Buzera Marius
14 Olimpiada de Tehnologia Informației mențiune Frumușanu Bogdan-Constantin XIC Buzera Marius, Luțaru Iulia
15 Olimpiada de Tehnologia Informației Participare Frumușanu Bogdan-Constantin XIC Buzera Marius, Luțaru Iulia
16 Olimpiada de Tehnologia Informației mențiune Matei-Cernăianu Mario-Albert XIC Buzera Marius, Luțaru Iulia
17 Concursul Interdisciplinar „GEIONFORMATICA” II Matei Cernăianu Mario Albert, Pupăză Andrei, Ilinca Alexandru XI C Buzera Marius, Sarcină Emanuela
18 Concursul Interdisciplinar „GEIONFORMATICA” mențiune Pasăre Elena Bianca, Lungu  Diana Izabela XI C Buzera Marius, Sarcină Emanuela
19 Concursul Național de Chimie Petru Poni Premiul I Brânzan Thalia 9B Uscătescu Ramona
20 Olimpiada Tehnologii, domeniul Analiza produselor alimentare Premiul I Olteanu Liviu XI A Vulpe Carmen
Rada Lavinia
Crăc Elena
21 Olimpiada Tehnologii, domeniul Analiza produselor alimentare Premiul II Scornea Cristina Mihaela XI A Vulpe Carmen
Rada Lavinia
Crăc Elena
22 Olimpiada Tehnologii, domeniul Analiza produselor alimentare Premiul III Văcariu Ionela Bianca Petruța XI A Vulpe Carmen
Rada Lavinia
Crăc Elena
23 Olimpiada Tehnologii, domeniul Analiza produselor alimentare Premiul I Andrițoiu Maria Adelina XII A Vulpe Carmen
Rada Lavinia
Crăc Elena
24 Olimpiada Tehnologii, domeniul Analiza produselor alimentare Mențiune Olteanu Liviu XI A Vulpe Carmen
Rada Lavinia
Crăc Elena
25 Olimpiada Tehnologii, domeniul Analiza produselor alimentare Mențiune Andrițoiu Maria Adelina XII A Vulpe Carmen
Rada Lavinia
Crăc Elena
26 Olimpiada Tehnologii, domeniul Analiza produselor alimentare Participare Scornea Cristina Mihaela XI A Vulpe Carmen
Rada Lavinia
Crăc Elena

 

 

Rezultate Olimpiada Națională

aria curriculară Tehnologii

2021/2022

 

 

Nr.crt.

Numele și prenumele

Clasa

Calificarea

Etapa județeană

Etapa națională

1

ANDRIȚOIU MARIA

ADELINA

XI A

Tehnician analize produse alimentare

Premiul I

Premiul III

2.

PREDESCU ELENA MARTINA

XI A

Tehnician analize produse alimentare

Premiul II

-

3.

PURECE DENISA IONELA

XI A

Tehnician analize produse alimentare

Premiul III

-

4.

ROMANESCU RAMONA VALENTINA

XII B

Tehnician analize produse alimentare

Premiul I

Participare

5.

DUR MARIA BIANCA

XII A

Tehnician analize produse alimentare

Premiul II

-

6.

GIURONIU ANA MARIA RALUCA

XI B

Tehnician ecolog și protecția calității mediului

Premiul I

Participare

7.

TRUȘCĂ ANDREI VALENTIN

XI B

Tehnician ecolog și protecția calității mediului

Premiul II

-

8.

SUCIU NARCIS NICOLAE

XI B

Tehnician ecolog și protecția calității mediului

Premiul III

-

9.

CHESNOIU OANA ELENA

XI B

Tehnician ecolog și protecția calității mediului

Mențiune

-

10.

LĂPĂDUȘ ELENA ALINA

XII C

Tehnician ecolog și protecția calității mediului

Premiul I

Mențiune

11.

MONDEA IOAN

XII D

Tehnician ecolog și protecția 12.calității mediului

Premiul II

-

12.

BADEA GEORGIANA

XII D

Tehnician ecolog și protecția calității mediului

Premiul II

-

 

Rezultate Informatică/TIC 2022

 

Nr. crt.

Nume și prenume

Profesor/i coordonator/i

Olimpiadă / concurs

Clasa

Secțiunea

Premiul

  1.  

Matei-Cernăianu Mario-Albert &

Pupăză Andrei &

Păun Irina-Georgiana

Buzera Marius

Sarcină Emanuela

Concurs Școlar Național Geo-Informatică

10

Multimedia

I

  1.  

Pasăre Bianca &

Lungu Diana

Buzera Marius

Sarcină Emanuela

Concurs Școlar Național Geo-Informatică

10

Multimedia

I

  1.  

Văcăriu Petruța-Bianca-Ionela &

Pîrvulescu Riana-Ana-Maria

Luțaru Iulia

Buzera Marius

Concurs Național DualPC

10

Informatică și TIC

II

  1.  

Păun Irina-Georgiana

Luțaru Iulia

Olimpiada Județeana de Tehnologia Informației - OJTI

10

TIC

III

  1.  

Păun Irina-Georgiana &

Matei-Cernăianu Mario-Albert

Buzera Marius

Concursului Național de Idei și Proiecte În Domeniul Protecției Mediului „Educația Ecologică Salvează Mediul EcoSmarTim”

10

Secțiunea clasa a X-a

III

  1.  

Boian Maria

Luțaru Iulia

Buzera Marius

Concurs Național DualPC

10

Foto

Participare

  1.  

Florescu Raul

Buzera Marius

Luțaru Iulia

Concurs Național DualPC

9

Afiș

Participare

  1.  

Golorom Eduard-Antonio-Gheorghe

Buzera Marius

Olimpiada Județeana de Tehnologia Informației - OJTI

9

TIC

Participare

  1.  

Hîrșovescu Carla-Anamaria

Luțaru Iulia

Olimpiada Județeana de Tehnologia Informației - OJTI

10

TIC

Participare

10.   

Isac Dorin-Simion

Buzera Marius

Olimpiada Județeana de Tehnologia Informației - OJTI

9

TIC

Participare

11.   

Matei Denis

Luțaru Iulia

Buzera Marius

Concurs Național DualPC

10

Foto

Participare

12.   

Matei-Cernăianu Mario-Albert

Luțaru Iulia

Olimpiada Județeana de Tehnologia Informației - OJTI

10

TIC

Participare

13.   

Mihai Bianca

Luțaru Iulia

Buzera Marius

Concurs Național DualPC

10

Foto

Participare

14.   

Papa Andreea

Luțaru Iulia

Buzera Marius

Concurs Național DualPC

10

Foto

Participare

15.   

Pătru David

Buzera Marius

Luțaru Iulia

Concurs Național DualPC

9

Afiș

Participare

16.   

Pîrvulescu Riana

Luțaru Iulia

Buzera Marius

Concurs Național DualPC

10

Foto

Participare

17.   

Pupăză Andrei-Marian

Luțaru Iulia

Olimpiada Județeana de Tehnologia Informației - OJTI

10

TIC

Participare

18.   

Sgâia Narcis-Leonard

Luțaru Iulia

Buzera Marius

Concurs Național DualPC

10

Foto

Participare

19.   

Tănăsoiu Adriana

Buzera Marius

Luțaru Iulia

Concurs Național DualPC

9

Afiș

Participare

20.   

Văcariu Petruța

Luțaru Iulia

Buzera Marius

Concurs Național DualPC

10

Foto

Participare

21.   

Vlădoescu Petru-Arsenie

Buzera Marius

Olimpiada Județeana de Tehnologia Informației - OJTI

9

TIC

Participare

 

 

Pentru anul scolar 2019/2020 specificăm faptul că nu s-au desfășurat etapele naționale ale olimpiadelor școlare, din cauza pandemiei de Coronarirus SARS-COV 2.

 

 

Rezultate Olimpiade Școlare – Faza Județeană

An școlar 2019 – 2020

 

Nr. crt.

Numele și prenumele

Clasa

Premiul

Olimpiada

Prof. coordonatori

1.

DRĂGHESCU MELISA NICOLETA

XI

I

Analiza Produselor Alimentare

Crăc Elena Adriana

Rada Lavinia

2.

CIOBESCU IONUȚ GABRIEL

XI

II

Analiza Produselor Alimentare

Crăc Elena Adriana

Rada Lavinia

3.

VÎLCEANU ADRIAN

XI

I

Protecția Mediului

Grecu Tatiana

Dănăricu Carmen

Mocanu Emilia

4.

EREMIA MARIA LĂCRĂMIOARA

XI

II

Protecția Mediului

Grecu Tatiana

Dănăricu Carmen

Mocanu Emilia

5.

TOMOESCU IONUȚ CONSTANTIN

XI

III

Protecția Mediului

Grecu Tatiana

Dănăricu Carmen

Mocanu Emilia

6.

AFRIM ANDREEA COSMINA

XII

I

Protecția Mediului

Grecu Tatiana,                       Mocanu Emilia,                            Mareși Luminița,                       Linoiu Armand Călin

7.

ANINOIU ANA MARIA

XII

III

Protecția Mediului

Grecu Tatiana,                       Mocanu Emilia,                            Mareși Luminița,                       Linoiu Armand Călin

8.

TUFOI DANIELA RAMONA

XII

Mențiune

Protecția Mediului

Grecu Tatiana,                       Mocanu Emilia,                            Mareși Luminița,                       Linoiu Armand Călin